530 020 070 530 020 080

Naprawy blacharskie i PDR

Usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania to alternatywa dla tradycyjnej metody „klepania blachy”. Swoją popularność zyskuje przez - pojawiające się co raz częściej w naszym klimacie - opady gradu, które skutecznie uszkadzają nasze pojazdy. Tak więc, ślady po gradobiciu, jak również inne wgłębienia nie posiadające oznak uszkodzonego lakieru, kwalifikują się do tej techniki napraw.

 

Blacharstwo samochodowe - PDR

 

Jedną z metod tej technologii jest Paintless Detal Removal czyli w skrócie PDR. Polega ona na tym, że wgłębienie stopniowo i z wielką precyzją jest wypychane od wewnętrznej strony uszkodzenia. Druga z metod, tzw. klejowa polega na tym, iż za pomocą odpowiednich narzędzi, miejsce ugięcia podciągane jest do czasu aż zniwelowane zostanie wgłębienie.

 

Specjalistyczny sprzęt, a także dokładność i precyzyjność pozwalają na usunięcie deformacji, a innowacyjność metody pozwala zachować nam pewność, że powłoka lakieru nie zostanie uszkodzona oraz, że każdy element naszego pojazdu będzie miał taki sam kolor jak przed naprawą (i zero szpachli!). A dla tych, których powyższe nie przekonało, pragnę dodać, że technologia ta pozwala zaoszczędzić cenny czas no i trochę grosza.

 

Wszystkie drobne stłuczki, zarysowania lakieru oraz wgniecenia powstałe podczas otwierania drzwi w sąsiednim pojeździe (gdy jak na złość, zawsze jest za mało miejsca) można nazwać szkodami parkingowymi – bez względu na to, czy powstały one na parkingu czy w innym miejscu, gdzie zostawiliśmy nasz samochód. W większości takich przypadków pojawia się problem natury finansowej, bo albo wartość naprawy uszkodzenia jest na tyle mała, że zakłady ubezpieczeń nie chcą wypłacać odszkodowań albo takowego ubezpieczenia nie posiadamy.

Zatem, za przywrócenie danego elementu naszego samochodu do stanu sprzed „awarii” musimy zapłacić sami, i tu zaczyna się szukanie taniego i szybkiego sposobu na naprawę. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi Small and Medium Area Repair Technologies – w skrócie S.M.A.R.T.. Metoda ta umożliwia zawężenie – do koniecznego minimum – obszaru napraw i zapobiega wymianie uszkodzonego fragmentu pojazdu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

W przeciwieństwie do tradycyjnej naprawy, technologia ta pozwala zaoszczędzić pieniądze a także skrócić czas oczekiwania z kilku dni do nawet kilku godzin. Należy jednak pamiętać, że w zakresie S.M.A.R.T. usuwane są jedynie DROBNE uszkodzenia!!!

Toka Profesjonalne Blacharstwo Samochodowe

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij